Novoměstské gymnázium zkvalitní podmínky pro výuku přírodovědných a technických předmětů

ID-100113534

Nově vybavené laboratoře biologie a fyziky, zcela nově zrekonstruovanou laboratoř chemie i řadu softwarových novinek připravujeme pro studenty gymnázia na příští školní rok.

Modernizace laboratoří probíhá v rámci projektu Přírodní a technické obory - výzvy pro budoucnost. Zájemci o přírodní vědy se kromě výše uvedených novinek mohou těšit např. na školní meteorologickou stanici. Experimentovat budou moci i mimo výuku v kroužku Mladí přírodovědci.

Studenty čeká také řada exkurzí, např. do botanické zahrady, hvězdárny, technického muzea, Anthroposu, na Vírskou přehradu, do jaderné elektrárny, na meteorologickou stanici, do Moravského krasu i pivovaru. Třetí ročníky vyššího gymnázia se navíc mohou těšit na experimentální týden, kdy prozkoumají velkou část Liberecka.

Veškeré aktivity související s projektem Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost, jsou studentům nabízeny zcela zdarma.

Zájemce o informatiku jistě potěší nejnovější verze kancelářského balíku Microsoft Office nebo nové softwarové vybavení pro střih videa. 3D modelování si budou moci vyzkoušet nejen v rámci výuky, ale také v kroužku Svět je třírozměrný, kde se mimo jiné seznámí i s 3D tiskárnou. Pokud rádi skládáte stavebnice a programujete, nabídneme vám i v příštím roce kroužek Roboti už jdou.

A nepochybně se příští rok setkáte také s interaktivní dotykovou obrazovkou, která doplňuje řadu interaktivních tabulí, jimiž je škola vybavena. Na rozdíl od nich ale interaktivní dotyková obrazovka nevyžaduje dataprojektor a funguje jako velký tablet. Naše gymnázium je jedním z prvních v regionu, které díky tomuto zařízení mohlo zatraktivnit výuku svých žáků. Navíc jsme velkoplošnou obrazovku doplnili Kinectem s Xboxem, takže i volný čas můžete na gymnáziu strávit zábavně a v pohybu!

 

logolink BAR JPG 450px

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje