Aktuality

Intenzivní škola "Vědci studentům"

Ve dnech 15. - 16. 6. 2015 se účastnila devítičlenná skupina žáků novoměstského gymnázia (Martin Daněk, Jan Trödler, Michaela Švarcová, Michaela Burešová, Martina Peterová, Ondřej Dacer, Gabriela Latzková, Michal Starý a Simona Dlouhá) pod vedením paní profesorky Vaňkové projektu "Vědci studentům" konaném v Jihlavě.

Tuto intenzivní školu organizuje pro talentované žáky středních škol Akademie věd ČR za finanční podpory nadace ČEZ. Jde o projekt, kde mají žáci možnost setkat se a poslechnout si přednášky známých a špičkových osobností z různých vědních oborů.

Hned první den po příjezdu do našeho krajského města na nás čekala úvodní přednáška od stomatologa MUDr. Radka Hippmanna. Jeho přednáška obsahovala nejen zajímavosti z dnešní moderní stomatologie, ale také, jak to funguje v ordinacích v Africe. Poté následovala neméně zajímavá přednáška od profesora Pavla Proška na téma Antarktida. A konec prvního večera jsme završili přednáškou o umělém životě a umělé inteligenci od Mgr. Romana Nerudy, která byla taktéž velmi přínosná.

Druhý den ráno byla pro nás připravená další přednáška, tentokrát od jaderné fyzičky Dany Drábové, a to na téma - Energie pro příští generace. Byla taktéž jako všechny velmi poučná a zajímavá. A celý program byl zakončen přednáškou profesora Jiřího Strause, který je významnou osobou v oboru kriminalistiky a soudního znalectví.

Musím říct, že bych tuto zkušenost označila za velice inspirující, poněvadž mě přírodní vědy velmi zajímají a dozvěděla jsem se spoustu nových informací, Jsem přesvědčená, že i ostatní si to velmi užili.

Martina Peterová, 2.B

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje