YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Žáci sekundy vyrážejí již tradičně na výcvikový kurz na běžkách na nedaleké Tři Studně, aby zde zažili mnohá dobrodružství nejen na běžkách, ale i mimo ně. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy 4. února vyrazila téměř celá třída 2.A na běžkách do místa konání kurzu.

Někteří už netrpělivě očekávali náš cíl, hotel U Loubů, který nám poskytl ubytování i stravování na úrovni, která předčila očekávání všech. Naše běžecké dovednosti byly na různé úrovni, přesto jsme všichni zvládali různé nástrahy našeho výcviku, který probíhal dopoledne i odpoledne pod vedením lyžařských instruktorů – J. Vaňka, V. Beneše a D. Kadlecové. Večerní program byl poučný i zábavný. Dozvěděli jsme se něco o správné technice, mazání lyží i správném chování lyžaře. Dokázali jsme se pobavit při svých vystoupeních – básničkách, písničkách a scénkách s tématikou kurzu.

V úterý nás příroda odměnila nádherným dnem plným slunce a skvělými běžkařskými podmínkami. Po fyzicky náročných dnech jsme se už těšili na volné středeční odpoledne, které jsme strávili v bazénu. Ve čtvrtek jsme změřili své síly v závodě na běžkách, při kterých se stala nejrychlejší závodnicí Aneta Sládková.

Odpoledne jsme ještě najezdili několik kilometrů v okolí Tří Studní. Pak nás čekal závěrečný večer, na kterém byl vyhlášen nejlepší tým v běžkařském závodě, střelbě z laserové zbraně a hodu na cíl. Vítězi se stali – Barbora Kučerová, Aneta Sládková, Šimon Chalupský.

Jednotlivé týmy, které připravovaly večerní programy v průběhu celého kurzu, zhodnotily svůj pobyt na kurzu ve fejetonech na téma Jak přežít LVK. Z obsahu bylo znát, že mezi žáky zavládla spokojenost a výměna lavic za běžky stála za to.

Vzkaz pro primány: Těšte se! Máte na co!

 

LVK 2 600

LVK 4 600

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá