Výborná premiéra na světovém poháru v Itálii

YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

120793009 3697951460227177 1025929776661930180 n

Adam Jirků si v době koronaviru splnil první sportovní sen. Reprezentoval Českou republiku v závodě světového poháru v běhu do vrchu v Itálii.

Nejprve vyhrál nominační závod dorostenců u Vrchlabí a měl jet na Mistrovství světa, avšak doba koronavirová je neúprosná. Závod, který měl být v Itálii jako MS dorostu, se uskutečnil jako Světový pohár sdružené kategorie dorostu a juniorů. Každý stát  mohl nominovat pouze dva závodníky, a tak Adam byl tím nejmladším. Doplnil ho Mistr ČR juniorů skoro na všech dlouhých tratích (5 km, Běchovice, přespolák) o tři roky starší Pazdera.

V pátek 2.10. Adam nafasoval reprezentační mundur a letěl směr Bergamo, kde ho čekala těžká skoro šestikilometrová trať s bezmála šesti sty nastoupanými metry. Ač nejmladší bojoval aktivně ve skupince o čtvrté místo a jen v závěru podlehl Pazderovi. Jeho sedmé místo, které vybojoval jako dorostenec mezi juniory, je velikým příslibem do budoucnosti. Družstvo České republiky skončilo třetí.

beh italie 2020

Kvůli koronaviru a omezeným počtům nemohl odcestovat i původně nominovaný Adamův trenér Petr Hubáček. Snad rok 2021 bude bohatším na takovéto závody. Naše atletika na gymnáziu již má tři atletické reprezentanty a má tak našlápnuto k dalším hezkým výsledkům. Děkujeme Adamovi za příkladnou reprezentaci.