Úspěchy atletů

YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Ještě jsme se ani neohřáli v novém školním roce a už jsme sesbírali ovoce naší celoroční práce. Po celý rok jsme závodili v soutěžích družstev v juniorkách, dorostenkách v ženách. V soutěži juniorek jsme v kraji neměli konkurenci a vítězstvím ve finálovém kole v Pacově 9. 9. 2018 jsme jen potvrdili naši nadvládu.

Tímto počinem naše juniorky vybojovaly právo startovat na finále Čech, které se konalo v sobotu 15. 9. 2018 v Hradci Králové. V Hradci se strhla krásná bitva mezi všemi zúčastněnými o každý bod. Naše družstvo překvapovalo podstatně větší oddíly. Konečné 6. místo ve finále Čech nám právem přisuzuje celkové 9. místo z celé České republiky (V ČR je kolem 280 oddílů). Za zmínku stojí i to, že naše družstvo jako jediné nepotřebovalo pro tuto soutěž žádné hostující závodníky!

Smůlou na tomto výkonu bylo zranění Kateřiny Pulgretové, naší opory i pro baráž ligy žen. To se pro nás stalo v neděli osudným. Druhý den jsme se už bez ní přesunuli do Pacova a tam bojovali v první historické baráži o I. ligu žen. Výbornými výkony jsme vybojovali celkové páté místo, těsně za čtvrtým i třetím místem a opět bez hostujících závodnic!. Výsledné 5. místo je za určitých podmínek postupové. Jedná se o to, jaké týmy se probojují z I. lig do Extraligy.

Tento rok však postoupily pouze čtyři družstva. Na první účast v baráži je to fantastické,ukazuje neskutečnou sílu malého města ze srdce Vysočiny. Jen se stačí podívat na členskou a trenérskou základnu ostatních družstev, které skončily za námi. Jako příklad uvádíme České Budějovice, Karlovy Vary, Vlašim, Pardubice, Čáslav atd. Všem závodnicím děkujeme a rádi přivítáme do dalšího roku nadšené sportovkyně i sportovce.

Ve stejné soutěži, jako hostující závodníci, se objevili Jiří Brychta za Litomyšl a Kamil Leština za AC Pardubice. 

Šimon Mareček ten samý víkend bojoval na MČR v orientačním běhu na dlouhé trati a vybojoval skvělé čtvrté místo.

Ve čtvrtek naši studenti příkladně pomohli uspořádat středoškolský atletický pohár na novoměstském stadionu. Za to jim patří velké poděkování.

Naše atlety čeká podzimní část přípravy s oblíbenými přespoláky. 14. 10. 2018 na koupališti, 19.10. 2018 Běh na Kaplisko.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá