Dvě zlaté a jedna bronzová při halovém MČR v atletice

YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

O víkendu se konalo halové Mistrovství ČR v atletice dorostu a juniorů, mezi atlety známé pod pojmem „Gigant“, a o gigantické výkony nebyla nouze. Naši studenti, kteří nemohou trénovat v těchto halách, se připravovali v čistě novoměstských podmínkách. Proto také toto mistrovství bereme spíše jako test aktuální kondice před přípravou na hlavní sezónu.

 

Sobota: zlato, bronz, sedmé místo.

Mistrovství zahájila ve skoku o tyči prvním rokem dorostenka Vendula Šírová, která statečně bojovala a vyskákala si krásné sedmé místo výkonem 305 cm. Škoda nadějných pokusů na další postupné výšce.

Po zdravotních lapáliích s nachlazeními a jediným závodem na krajských přeborech v hale začátkem ledna bylo těžké rozhodování, na kterou disciplínu nahlásit Káťu Pulgretovou. Po zvážení všech okolností jsme se přiklonili ke dvoustartu - v sobotu 3 km a, pokud to dopadne dobře, ještě v neděli 1500 m. Taktika byla jasná. Jelikož nebylo možné naběhat v tretrách v hale úseky, měla zahájit volněji a postupně zrychlovat. V reálu to dopadlo tak, že táhla sama celou druhou skupinku a po proběhnutí první poloviny v čase cca 5:10 začala rapidně stahovat odpadající z vedoucí skupiny a v druhé části běžela nejrychleji a doběhla si pro svoji první dráhovou medaili. Bronzová medaile a čas 10:24 je o 20 s osobním rekordem.

V sobotu se na stejnou trať jako favorit (vede české tabulky výkonem 9:03) postavil Karel Kulíšek. Že to bude taktický boj a vyrovnaný běh se předpokládalo, ale že to bude „hon na Karla“, to jsme nečekali. První kilometr chlapci pojali volně a čas 3:16 by lahodil spíše holkám, a tak trošku znuděný a požďuchaný Karel se rozhodl tempo zrychlit a táhl celou smečku za sebou.  Na druhém kilometru byli v čase 6:21. Startovní pole ho chtělo překvapit a sprintem cca 500 m před cílem se dva závodníci ocitli před Karlem, který se jich zachytil a po 200 m jim to oplatil. Poslední třístovku zvládl za 48 s a získal svoji první zlatou dorosteneckou medaili. Poslední kilometr za 2:49 je výborný. Výsledný čas 9:10.

Neděle: zlato, páté místo.

Po sobotní trojce měla Káťa již ztvrdlá lýtka, a proto nebyl výsledek na 1500 m již důležitý. Běželo se jí nad očekávání dobře a 5. místo v osobním rekordu 4:46 je super.  Pro psychickou pohodu je důležité, že má naše studentka na kohokoliv ve startovním poli. Všechny její časy jsou skvělé i pro kategorii juniorek, jejichž výsledné časy byly horší, než Katčin výkon. Držme jí pěsti, ať se jarní část přípravy povede.

Karel Kulíšek běžel v sobotu také 1500 m a hned po startu se dostal do kolize a vybíhal z posledního místa. Obíháním a kličkováním se propracoval dopředu, aby po 800 m zase táhl startovní pole. Průběh se opakoval ze soboty. Karel táhne pole. Tři sta metrů před cílem dva závodníci před Karla a Karel 120 m před cílem zařazuje ještě další rychlost a s přehledem vyhrává ve svém halovém osobním rekordu 4:06. Posledních 500 m za 1:19 min. Tímto časem opět vede celorepublikové tabulky.

Karel Kulíšek byl jediným běžcem na střední tratě, který získal dva nejcennější kovy.

Oddíl TJ Nové Město na Moravě byl jasně nejúspěšnějším z Kraje Vysočina z celého mistrovství i tedy gymnáziem s atletikou.

Naše studenty čeká jarní společné soustředění ve Veletově a přes velikonoční prázdniny se Karel a Káťa bude připravovat ve Vysokých Tatrách společně s Lukášem Kourkem, který zkouší po zranění naskočit na olympijskou přípravu.

Kacka2016 31798

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá