V soutěži Kraje pro bezpečný internet zvítězil tým našeho gymnázia

YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Tým dívek kvarty novoměstského gymnázia zvítězil v kreativní části soutěže Kraje pro bezpečný internet a v pondělí 18. 1. 2016 obdržel v Jihlavě z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka ocenění za vytvořený fotoromán.

Soutěž Kraje pro bezpečný internet je zaměřena na zvýšení povědomí žáků základních a středních škol o hrozbách v kyberprostoru. Moderní digitální technologie by se tam měly stát (nejen) pro žáky užitečným pomocníkem, nikoli hrozbou.

V tvůrčí kategorii soutěže, kdy mohli jednotlivci i týmy prostřednictvím originálních plakátů, fotopříběhů a natočených videí poukázat na konkrétní nebezpečí internetového prostředí uspěly Hana Bojanovská, Veronika Macková, Patricie Šaclová a Kateřina Švarcová se svým fotorománem na téma kybergrooming.

kpbiweb2 1a126

"Tento příběh je o tom jak kybergroomer láká dítě, které si nalezl na facebooku, na schůzku, na které by mu ublížil. Vybral si zdánlivě malé dítě, protože děti jsou jednou z rizikových skupin, která se nechá snadno obelhat. Sám se při tom vydává za dítě podobné věkové skupiny. Kybergroomerů je hodně a právě proto se v našem příběhu potkali dva kybergroomeři, kteří na vlastní kůži otestovali jaké je to, co oni dělají," říkají vítězky soutěže.

kpbi diplom 063b9

Podrobnou tiskovou zprávu o soutěži Kraje pro bezpečný internet najdete na webu Kraje Vysočina.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá