Novoměstské gymnázium zaujalo v Bruselu

YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Velikého úspěchu dosáhla studentka sexty novoměstského gymnázia Simona Nevrklová, která se v konkurenci více jak 3000 studentů napříč celým evropským kontinentem stala jednou z 28 vítězek prestižní překladatelské soutěže Juvenes Translatores.

jt 11a 810d3

Gymnázium v Novém Městě na Moravě bylo do soutěže pravidelně vybíráno Generálním ředitelstvím pro překlady Evropské komise několik posledních let a naši studenti tak měli možnost porovnat své jazykové a překladatelské znalosti a schopnosti s jejich vrstevníky napříč Evropou.

Juve2 44e43

Letošní výherkyní za Českou republiku se stala Simona Nevrklová, která si pro překlad textu zvolila kombinaci angličtiny a češtiny. Simonu v dubnu čeká cesta do Bruselu, kde si převezme zaslouženou výhru od místopředsedkyně Evropské komise Kristaliny Georgievové.  K tomu ji čeká třídenní pobyt v Bruselu, během kterého se setká i s organizačním týmem soutěže Juvenes Translatores a překladateli, kteří při Evropské komisi působí.

A co říká na výhru v soutěži samotná vítězka? „Abych se přiznala, vůbec mě nenapadlo, že bych snad mohla vyhrát. Samotný překlad mi nepřipadal až tak těžký, jen jsem ke konci trochu zápasila s časem. Překládání se hodlám věnovat i na vysoké škole a zároveň uvažuji i o následné stáži na Generálním ředitelství pro překlady Evropské komise. Proto se mi podobná zkušenost náramně hodí, z výhry mám ohromnou radost a do Bruselu se již moc těším.“

Simoně k výhře velice gratulujeme a všem ostatním studentům děkujeme za účast v soutěži.

Oficiální článek soutěže o české vítězce najdete zde. Na vítězné překlady se můžete podívat zde

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá