YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Jako každý rok i letos se v Jihlavě konala akce „100 vědců do středních škol“, tentokrát s podtitulem „Přírodní vědy: Od údivu k aplikacím“.

Nesmělo na ní samozřejmě chybět i několik zástupců naší školy, kteří se pod vedením pana profesora Dostála prostřednictvím jednotlivých prezentací vzdělávali v různých oblastech vědy. Tato témata představovali mimo jiné i přední čeští vědci z Akademie věd a studenti tak měli možnost debatovat o vědě se světově uznávanými odborníky. 

Během tří dnů se zúčastnili osmi přednášek, přičemž první den jim byl představen sociální život hmyzu a učení počítačů za pomoci neuronových sítí. Součástí druhé přednášky byl i workshop, kde měli studenti možnost si sami ověřit, jak toto učení funguje. První den pak zakončilo divadlo ÚDiF s představením o fungování žárovky, světla a barev.

Druhý den se dozvěděli o tom, jak pracuje naše paměť při zapamatovávání fotografií na sociálních sítích a o tom, jak můžeme díky psychologii zvýšit jejich zapamatovatelnost. Dále o funkčnosti, ale i nefunkčnosti imunitního systému, nakonec i o fotochemii – jak je světlo pro chemii i pro lidstvo důležité.

Celou akci zakončily dvě přednášky, první o hledání mimozemského života ve vesmíru a druhá o robotice v současné době a jejím praktickém využití nejen ve vývoji umělých inteligencí.

Hlavní ale je, co si o celé akci myslí studenti, kteří se toho všeho zúčastnili. Jedna ze studentek akci shrnula: „Bylo to super! Hezké přednášky, hezké ubytování, obzvlášť jídlo bylo úžasné. Jsem ráda, že jsem mohla jet, myslím, že takové akce jsou prospěšné pro lidi, které tato témata zajímají a taky si myslím, že každý, kdo tam jede si najde nějakou přednášku, co ho zaujme. Nejzajímavější mi přišla přednáška o chemii, ale bavil mě i workshop s neuronovými sítěmi. Pro budoucí zájemce doporučuji!“. Se svým hodnocením se k ní přidává i další student: „Akce 100 vědců byla skvělá. Doslova úžasná a plná nových poznatků a zážitků. Byl jsem nadšený nejen z výběru témat a přednášejících, ale také ze skvělé organizace celé akce. Rozhodně doporučuji všem, které zajímá věda a vědění...“.

Hana Bojanovská 7.A

IMG 1501 1

IMG 1506 1

IMG 1510 1

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá