facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Dne 10. 1. 2017 se naši atleti srdnatě rvali v nově zrekonstruované hale v Praze na Strahově při přeborech sportovních gymnázií. V podstatě se jedná o generálku halového MČR, jelikož na těchto gymnáziích studuje 90 procent všech účastníků republikového klání.

V celkovém bodování jsme za sebou nechali sportovní gymnázia ze Zlína a Jihlavy a zanechali jsme výborný meziročně zlepšující se dojem.

Opanovali jsme dvěma vítězstvími běhy na 1500 m. Kateřina Pulgretová sólovým během všechny soupeřky nechala za sebou a výborným časem 4:40 ustanovila nejrychlejší juniorský čas v ČR. Vítězství pak na stejné trati přidal Karel Kulíšek, který si bojovností doběhl pro výborný čas 4:08.

V nabité konkurenci překvapili i ostatní. Na body dosáhly Eliška Forchtsamová ve vrhu koulí výkonem 11,65 brala 5. místo a Klára Bártová za 10,49 obsadila 10. příčku. Stejné umístění pak vybojoval Kamil Leština, když poslal šestikilové náčiní do vzdálenosti 11,85. Kamil ještě doběhl 300 m ve výborném čase 39 s.

Ostatní si vesměs vylepšovali svá maxima. I když nemáme možnost trénovat přímo v atletických halách, jsou výsledky příslibem do dalšího snažení a především motivací do dalšího závodu, který se bude konat opět ve stejné hale 21.1. Přejme atletům pevné zdraví a další zlepšování osobních maxim.