roh
jtemplate.ru - free extensions for joomla
roh

Matematika

Finálové klání matematiků a angličtinářů v Polsku

    Vytisknout

DSC 0004 15630

Již v předminulém školním roce se naše škola zapojila do soutěže se střední školou v polské Bochnii. První dva roky soutěžily pouze týmy matematiků a letos se k ním připojily i čtyři skupiny složené z angličtinářů. Po několika korespondenčních kolech nás čekalo finálové kolo přímo v Polsku.

Vyráželi jsme ráno ve středu 31. května, ale než jsme dorazili do Bochnii, navštívili jsme ještě jedno známé polské místo a tím byl koncentrační tábor Osvětim. Atmosféra zde byla velmi ponurá a tíživá a všichni jsme si zde jasně uvědomili, že máme velké štěstí na dobu, ve které žijeme.

Druhý den dopoledne jsme splnili poslední úkoly v soutěžních předmětech a pak nás naši polští kolegové provedli po svém domovském městě. Po obědě v našem hotelu jsme vydali směr Krakov, kde nám velmi sympatická průvodkyně ukázala největší zajímavosti města. Největší část prohlídky jsme strávili v hradním komplexu Wawel, zejména v tamější obrovské katedrále.

Dopoledne posledního dne jsme věnovali prohlídce solných dolů v Bochnii, které jsou těmi nejstaršími v Polsku. V rámci prohlídky jsme tedy sjeli výtahem přímo do dolů, projeli se vláčkem a obdivovali jsme to, že i kaple nebo tělocvična se dají vybudovat pod zemským povrchem.

Jelikož škola v Bochnii slavila dvousetleté výročí založení, pořádala v rámci oslav zábavné odpoledne, na které jsme byli také pozváni a kde došlo na vyhlášení výsledků. Po finálovém kole skončily dvě naše skupiny angličtinářů na prvním a druhém místě z celkem sedmi družstev. Matematici si trochu pohoršili, ale přesto obsadili pěkné druhé místo, z celkového počtu 12 družstev.

Po vyhlášení a převzetí cen a pohárů se někteří z nás aktivně zapojili do sportovních soutěží či tančení zumby a dva z našich studentů dokonce předvedli skvělé pěvecké vystoupení, za které sklidili mohutné ovace. Poté už jsme se ale museli s Polském rozloučit a vyrazit zpět, směr Nové Město. 

Petra Šebková, 7. A

DSC 0573 24065

DSC 0050 449e4

DSC 0257 82857

DSC 0415 6af12

DSC 0434 c73d0

 

© Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě